Dawid Rempała odchodzi z Unii Tarnów! – Chcę się rozwijać – mówi żużlowiec

18.10.2021

Wychowanek Unii Tarnów – Dawid Rempała za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił, że w nadchodzącym sezonie żużlowym nie będzie występował z jaskółką na plastronie.

Dawid Rempała to kolejny z rodzinnego klanu, który ma ‘papiery” na osiągnięcie sukcesu w sporcie żużlowym. Wychowanek ‘Jaskółek” zanotował bardzo solidny sezon. Mimo że tarnowska Unia spadła do II Ligi żużlowej to młody żużlowiec osiągał bardzo przyzwoite wyniki w ligowych spotkaniach i w zawodach rangi młodzieżowej.

Jak mówi sam zawodnik, powodem odejścia z macierzystej drużyny była chęć dalszego rozwoju.

W II Lidze żużlowej tych występów nie jest za dużo. Ja dalej chce się rozwijać i myślę, że byłby to krok w tył gdybym został w Tarnowie. Byłbym wtedy ograniczony tylko do startów w lidze i w młodzieżówkach. W klubie zawsze było wszystko w porządku, nie mogę narzekać. Przez te 4 lata bardzo dużo się nauczyłem o tym sporcie. Jak do niego podchodzić. Zrozumiałem, że to nie jest łatwy kawałek chleba.

Dawid Rempała w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem jednej z pierwszoligowych drużyn. Na razie nie ma oficjalnego komunikatu choć najwięcej się mówi o zainteresowaniu Falubazu Zielona Góra.

Cała wypowiedź wychowanka tarnowskich “Jaskółek” dostępna jest poniżej.

Więcej o sytuacji tarnowskiego żużla w Podcaście no.13

 

Posłuchaj:
Dawid Rempała
Karol Garncarz, fot. Paweł Wilczyński, unia.tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN