Dni Tymbarku świętowali także na sportowo [ZDJĘCIA]

27.07.2019

Około 150 osób stanęło na starcie III Biegu Górskiego. Do pokonania były dwa dystanse, dłuższy mierzył dwadzieścia jeden kilometrów, krótszy siedem, ale wszystkie trasy prowadziły po górzystym terenie. To jednak nie odstraszyło uczestników.

– Biegnąc pod górę można pokonywać swoje słabości, nic nie zastąpi też tych pięknych widoków, kiedy jestem gdzieś na górce. Sama decyzja o zapisaniu się na bieg była już spontaniczna. Dodatkowa motywacja do działania – przyznają uczestnicy.

Bieg Górski o Złotą Paproć Prezesa Firmy Joniec wrócił do Tymbarku po rocznej przerwie. Współorganizator wydarzenia, Feliks Piwowar, prezes Beskidzko – Gorczańskiego Stowarzyszenia Narciarskiego w Limanowej przyznaje, że tego typu sportowe wydarzenie idealnie uzupełnia kulturalną odsłonę Dni Tymbarku.

– Poza rozrywkami kulturalnymi, zabawami dla dzieci w ramach Dni Tymbarku, potrzebny jest też sport, rekreacja i dbanie o swoje zdrowie. Cieszymy się, że tak dużo osób odpowiedziało na nasze zaproszenie i wystartowało w tym biegu.

Współorganizator wydarzenia, Mieczysław Joniec przekonuje, że taka konkurencja sportowa może być także dodatkową promocją nieodkrytych jeszcze miejsc Beskidu Wyspowego.

– Ta okolica jest naprawdę ładna, brak jej tylko trochę promocji, ale z drugiej strony plusem jest, że mogą się odnaleźć tu ludzie, którzy lubią ciszę i spokój.

Ambasadorem Biegu Górskiego w ramach Dni Tymbarku został Jan Ziemianin, były biathlonista polski i medalista mistrzostw świata. Jego zdaniem bardzo ważne jest, żeby sportem zarażać najmłodszych, ale do tego potrzebne są też odpowiednie miejsca.

– Budować ośrodki sportowe. Mamy jeden w Zalesiu do narciarstwa, ale na terenie powiatu limanowskiego powinno być znacznie więcej takich miejsc.

28. Dni Tymbarku potrwają dwa dni. Dziś (27.07) na scenie wystąpi Sarsa, koncert rozpocznie się o 21.00. Jutro (28.07) kolejne atrakcje. Od 15.00 turniej sołectw, później koncerty m.in. zespołu InoRos i Libera. Niedzielne wydarzenia poprzedzi Msza św. w intencji mieszkańców gminy Tymbark o godz. 11.30.
Radio RDN Nowy Sącz patronuje wydarzeniu.

 

Posłuchaj:
Uczestnicy
Mieczysław Joniec
Feliks Piwowar
Jan Ziemianin
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN