Druga z rzędu porażka tarnowskiego Metalu [ZDJĘCIA]

02.10.2018

Nie zabrakło emocji na boiskach piłkarskich klas okręgowych. Za niespodziankę trzeba uznać remis Rylovii z Sokołem Maszkienice czy też porażkę Ciężkowianki w Tuchowie.

W brzesko-bocheńskiej okręgówce rozegrano ósmą serię spotkań. Rylovia niespodziewanie na własnym stadionie tylko remisuje z Sokołem Maszkienice 2:2, Radłovia pokonuje piłkarzy Olimpii Bucze 1:0, Raba Książnice nie sprostała w rywalizacji z Olimpią Kąty i przegrała 2:4. Taki sam wynik w pojedynku Tarnavii ze Strażakiem Mokrzyska. Trzy punkty dla gości, którzy nadal utrzymują się w czubie tabeli. W niedzielnych pojedynkach Arkadia Olszyny gromi drużynę Novych Rzezawianka 7:0, Naprzód Sobolów pokonuje Pagen Gnojnik 5:4, a Jadowniczanka uległa Orłowi Dębno 1:2.

W tabeli na prowadzeniu piłkarze Arkadii Olszyny, punkt przed Strażakiem Mokrzyska i drużyną Orła Dębno.

W tarnowskiej okręgówce zespoły zmierzyły się po raz dziewiąty w tym sezonie. Tuchovia pokonała Ciężkowiankę 2:0. Polan Żabno gromi LUKS Wola Radłowska 6:1. Już po pierwszej połowie po bramkach Krzysztofa Bugajskiego, Łukasza Czerkiesa oraz Wojciecha Kruka gospodarze prowadzili 3:0. Po zmianie stron Czerkies podwyższył, jednak chwilę później Przemysław Grabka trafił dla rywali. Jednak na więcej zespół z Woli Radłowskiej nie było stać. Dwa trafienia Adrianów Pikula i Kopcia ustaliły wynik rywalizacji. Zorza Zaczarnie pokonała piłkarzy GKS Gromnik 3:1. W Tarnowie zespół Metalu podejmował Dąbrovie Dąbrowa Tarnowska. Spotkanie wicelidera z trzecim zespołem przysporzyło wiele emocji. Pierwsi do bramki trafili gracze z Powiśla, jednak później dwukrotnie piłkarze Metalu wykończyli swoje akcje skutecznie. Gdy wydawało się, że trzy punkty zostaną w Tarnowie, najpierw w zamieszaniu podbramkowym Dąbrovia wyrównała, a chwilę później po indywidualnej akcji zdobyła kolejne trafienie. Tym samym rywalizacja zakończyła się wygraną Dąbrovii 3:2.

 

W niedzielnych pojedynkach Klub Sportowy Śmigno przegrał z Wisłą Szczucin 0:2, LUKS Skrzyszów wygrywa z Dunajcem Zbylitowska Góra 4:3, Olimpia Wojnicz uległa LKS-owi Ładna 0:3, a Wolania Wola Rzędzińska wygrywa z Pogórzem Pleśna 3:1.

W tabeli na prowadzeniu drużyna Wolanii Wola Rzędzińska, trzy punkty przed Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska i Zorzą Zaczarnie.

Posłuchaj:
Jakub Drwal
Piotr Brożek
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN