Dunajec Zakliczyn odjeżdża rywalom, tylko remis Dąbrovii [ZDJĘCIA]

29.05.2018

W tarnowskiej okręgówce rozegrano 27 serię spotkań. Coraz większą przewagę mają piłkarze Dunajca Zakliczyn, którzy są o krok od awansu do czwartej ligi.

W sobotnich meczach tarnowski Metal niespodziewanie uległ na własnym stadionie LUKS-owi Skrzyszów 0:3, Łukovia pokonała LKS Wietrzychowice 1:0, LKS Nowa Jastrząbka nie wykorzystała atutu własnego boiska i uległa Victorii Koszyce Małe 3:4. W Wojniczu Olimpia rozgromiła drugą drużynę Polanu Żabno aż 8:1.

Natomiast w Zbylitowskiej Górze doszło do potyczki miejscowego Dunajca z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska. Gospodarze rewelacyjnie spisują się w rundzie wiosennej, punktując niemal w każdym meczu, zaś zespół z Powiśla w tym sezonie marzy o awansie o szczebel wyżej. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej w 60 minucie prowadzenie objęli goście, po celnym trafieniu z rzutu karnego Arkadiusza Chwałka. Radość z prowadzenia dąbrowian nie trwała długo, bo cztery minuty później wyrównał Mateusz Bibro. W ostatnich minutach rywalizacji gra się zaostrzyła, posypały się żółte i czerwone kartki, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów.

W niedzielnych rywalizacjach Klub Sportowy Śmigno pokonał Wisłę Szczucin 4:2. Niespodzianka w Gromniku, gdzie GKS uległ Zorzy Zaczarnie 2:4, natomiast Dunajec Zakliczyn pokonał Ciężkowiankę 4:0.

W tabeli na prowadzeniu Dunajec Zakliczyn, z siedmioma punktami przewagi nad Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska i dziesięcioma oczkami nad GKS-em Gromnik. Z tarnowską okręgówką żegnają się piłkarze LKS Wietrzychowice, przed spadkiem bronić się będą futboliści LKS Nowej Jastrząbki, Łukovii, Klubu Sportowego Śmigno, a także Victorii Koszyce Małe.