Duże zainteresowanie Akademią Piłkarską w Brzesku [ZDJĘCIA]

21.12.2017

W Brzesku oficjalnie otwarto Akademię Piłkarską Can Pack Okocimskiego. W kilku grupach trenuje już blisko 250 młodych zawodników.

Pod okiem doświadczonych trenerów i zawodników, zdobywają wiedzę piłkarską. Najmłodsi zawodnicy mają po 3 i 4 lata, a ich opiekunem jest Sergiusz Kostecki. -Nasze treningi to zabawa z piłką, ćwiczenia koordynacyjne i ruchowe. Po kilku miesiącach dopiero można powiedzieć, który z młodych jest materiałem na przyszłego piłkarza.

Tomasz Rogóż który szkoli ekipy juniorów zauważa duży progres gry i liczy, że wychowankowie brzeskiego klubu w przyszłości osiągną sukcesy na zielonej murawie. -Juniorzy odnoszą już pierwsze wygrane w spotkaniach ligowych. W tym roku drużyna wywalczyła awans, a niektórzy piłkarze występują już w pierwszej drużynie. Jeżeli dobrze przepracują treningi, mają szansę być zauważeni przez trenerów innych drużyn – dodaje.

Młodzi garną się do gry i sam mają marzenia o grze nie tylko w polskiej lidze, ale również zagranicznej. Ich marzenia to gra w dobrych zagranicznych klubach czy też polskich zespołach ligowych.

Prezes Can Pack Okocimskiego Brzesko Marcin Jurkiewicz uważa, że w obecnych czasach szkolenie młodzieży to podstawa dla klubów. -Obecnie trenuje u nas ponad 200 piłkarzy w 12 grupach. Począwszy od najmłodszych 3-4 latków, poprzez skrzatów, trampkarzy czy juniorów. W przyszłym roku seniorzy mają szansę awansować do czwartej ligi małopolskiej. Byłoby to ukoronowanie 85-lecia istnienia klubu – dodaje prezes Jurkiewicz.

 

Posłuchaj:
Juniorzy AP CanPack Okocimski
Sergiusz Kostecki
Tomasz Rogóż
Marcin Jurkiewicz - prezes Okocimskiego Brzesko
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN