Efektowna wygrana Zorzy Zaczarnie z tarnowskim Metalem [ZDJĘCIA]

21.11.2017

Dwa zaległe spotkania rozegrano w klasie okręgowej w grupie tarnowskiej. W zaległym pojedynku 13.kolejki GKS Gromnik pokonał Wisłę Szczucin 3:1.

Natomiast w Zaczarniu odbyła się rywalizacja miejscowej Zorzy z tarnowskim Metalem. Spotkanie toczone było na grząskim boisku z licznymi kałużami. Lepiej w pierwszych minutach grali goście, ale nie potrafili tego przełożyć na celne trafienie. Za to końcówka pierwszej połowy należała do graczy Zorzy, którzy od 39 minuty prowadzili po golu Rafała Zegara. W drugiej części rywalizacji tarnowianie bili głową o szczelną obronę zespołu z Zaczarnia. Gospodarze w ostatnim kwadransie gry dobili jeszcze swojego rywala dwoma celnymi trafieniami. Najpierw po rzucie karnym na 2:0 podwyższył Jakub Płaczek, chwilę później po solowej akcji Dawid Iwaniec. W ostatnim pojedynku rundy jesiennej Zorza Zaczarnie wygrywa z tarnowskim Metalem 3:0.

Mistrzem jesieni zostają piłkarze Dunajca Zakliczyn, którzy w tabeli o punkt wyprzedzili graczy Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska i o trzy oczka GKSu Gromnik. Tarnowski Metal rundę jesienną kończy na czwartym miejscu. W strefie spadkowej zimową przerwę spędzą piłkarze ze Śmigna i Wietrzychowic.