Efektowne trzy punkty mieleckiej Stali [ZDJĘCIA]

06.05.2018

W Nice Pierwszej Lidze piłkarze mieleckiej Stali po porażce w Sosnowcu, podejmowali na własnym stadionie drużynę Wigier Suwałki. Rywale z Podlasia wiosną kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i liczyli na korzystny wynik na Podkarpaciu.

W pierwszej połowie oba zespoły rozczarowały małą ilością akcji podbramkowych a także słabą skutecznością. W drugiej odsłonie rywalizacji, gra się całkowicie odmieniła. W 60 minucie mielczanie objęli prowadzenie po trafieniu Bartosza Nowaka. Chwilę później Stal grała już w dziesiątkę, bo za faul z zielonej murawy wyleciał Rafał Grodzicki. Gra się wyrównała, jednak mielczanie próbowali zdobyć kolejne trafienie z kontry. Udało się w 85 minucie, po samotnym rajdzie i trafieniu Dejana Djermanovicia. Chwilę później Maksymilian Banaszewski wypatrzył w polu karnym Łukasza Wrońskiego, który lekkim strzałem ustalił wynik spotkania. Stal pokonała Wigry 3:0 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli ligowej.
Nie możemy patrzyć na rywali, my musimy dopisywać punkty do swojego dorobku – mówi strzelec pierwszej bramki Bartosz Nowak
6nowak
Dziś trzeba było dopisać trzy punkty i zadanie wykonaliśmy – mówi pomocnik mieleckiej drużyny Michał Janota
6janota
Rywale postawili dziś ciężkie warunki – uważa Łukasz Wroński, strzelec trzeciej bramki dla Stali
6wronski
Dwa różne oblicza tego spotkania – podsumowuje rywalizację trener zespołu z Suwałk Artur Skowronek
6skowronek
W tę drużynę trzeba wierzyć i ją wspierać – mówi trener Stali Zbigniew Smółka
6smolka
Kolejne dwa spotkania, drużyna mielecka rozegra na wyjeździe. Najpierw w środę zagra w Chojnicach z Chojniczanką, zaś w niedzielę 13 maja w Głogowie zagrają z Chrobrym.

Posłuchaj:
Bartosz Nowak
Michał Janota
Łukasz Wroński
Artur Skowronek
Zbigniew Smółka
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN