Ernest Koza wraca do Tarnowa

28.04.2019

Ernest Koza ponownie zawodnikiem tarnowskiej Unii. 25-letni żużlowiec jest wychowankiem Jaskółek, jednak ostatni raz w barwach zespołu z Mościc występował w 2015 roku.

Zawodnik został wypożyczony z drugoligowego OK Bedmet Kolejarza Opole, z którym związał się w ostatniej chwili w marcu. Pierwotnie Ernest Koza miał reprezentować barwy Stali Rzeszów, jednak ta nie otrzymała licencji na starty w rozgrywkach pierwszoligowych.

Przed rozpoczęciem rozgrywek zaoferował swe usługi w tarnowskim klubie, ale wówczas nikt tam go nie chciał. Sytuacja zmieniła się dopiero, gdy jeden z liderów Unii, Artur Mroczka zanotował groźny upadek na torze w Gdańsku i złamał obie ręce.

Koza miał już podpisany kontrakt w Opolu, kiedy tarnowscy działacze rozpoczęli rozmowy na temat jego wypożyczenia. Żużlowiec nie zdołał sobie wywalczyć miejsca w składzie na ligowe pojedynki opolskiego zespołu.

Dlatego mogli się po niego zgłosić tarnowianie. Gdy Unia przegrała na własnym torze z Arged Malesa Ostrovią Ostrów Wielkopolski wrócono do rozmów z pozytywnym skutkiem.

Koza na pewno dostanie trzy szanse, by przekonać do siebie menedżera Unii Tomasza Proszowskiego. Pojedzie z PGG ROW-em, Orłem Łódź i Car Gwarant Startem Gniezno.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN