Fatalna seria porażek LKS Ładna trwa [ZDJĘCIA]

06.11.2018

W tarnowskiej okręgówce piłkarze rozegrali 14 – przedostatnią serię spotkań rundy jesiennej. Punkty stracili piłkarze Wolanii Wola Rzędzińska, co wykorzystali futboliści Zorzy Zaczarnie i GKS-u Gromnik.

Tuchovia uległa na własnym stadionie tarnowskiemu Metalowi 2:4. Polan Żabno w ostatniej akcji spotkania uratował remis w rywalizacji z liderem Wolanią Wola Rzędzińska. Goście prowadzili po bramce zdobytej w 74 minucie przez Adriana Chłonia. Wyrównał w na chwilę przed zakończeniem rywalizacji Seweryn Nagórzański. LUKS Wola Radłowska uległa Zorzy Zaczarnie 1:5. Trzy bramki dla gości zdobył Rafał Zegar, po jednej Piotr Kuta i Dawid Iwaniec. Dla gospodarzy honorowe trafienie autorstwa Szymona Kuczka.

Natomiast w Ładnej miejscowy LKS rywalizował z Dunajcem Zbylitowska Góra. Obie drużyny potrzebowały punktów, by odskoczyć od strefy spadkowej i przerwę zimową spędzić w środkowej części tabeli. Dobrze ta rywalizacja rozpoczęła się dla graczy Dunajca, którzy w drugiej minucie po golu Piotr Pacury objęli prowadzenie. W pierwszej części meczu obie drużyny miały szansę na zmianę wyniku, jednak bramkarze zachowali czyste konto. Po zmianie stron piłkarze Dunajca podwyższyli prowadzenie. W 54 minucie po szybkiej kontrze Mateusza Bibro wypatrzył Wacława Macioska, a ten bez problemu wbił futbolówkę do bramki zespołu z Ładnej. Gospodarze przeważali w drugiej części meczu co udowodnili bramką Łukasza Zająca w 78 minucie rywalizacji. Nie udało im się jednak doprowadzić do remisu i spotkanie zakończyło się wygraną Dunajca Zbylitowska Góra z LKS Ładna 2:1.

W niedzielnych spotkaniach Klub Sportowy Śmigno uległ Olimpii Wojnicz 2:4, Wisła Szczucin remisuje z LUKS-em Skrzyszów 2:2, a Ciężkowianka uległa Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska 0:4. W ostatnim spotkaniu Pogórze Pleśna uległo GKS-owi Gromnik 1:2.

W tabeli na prowadzeniu Wolania Wola Rzędzińska punkt przed Zorzą Zaczarnie i trzy oczka przed GKS-em Gromnik.