Futsal. Z nieba do piekła tarnowskich futsalistów

26.10.2020

W meczu 6. kolejki 1. ligi południowej zawodnicy „Jaskółek” zremisowali na wyjeździe z Sośnicą Gliwice 3-3 (3-0). Tarnowianie mogą czuć się rozczarowani wynikiem spotkania, gdyż po 16 minutach prowadzili już 3-0.

Podopieczni Jakuba Drwala bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. W 3 minucie meczu Tomasz Armatys dał prowadzenie Unistom. Ten sam zawodnik 6 minut później podwyższył wynik na 2-0. W 16 minucie „Jaskółki” prowadzili juz 3-0 po celnym uderzeniu Tomasza Grzesiaka. Po przerwie strzelali tylko gospodarze, najpierw w pierwszej minucie gry, potem w 31, a na końcu Gliwiczanie  w 35 minucie ustalili wynik spotkania . Mimo prób Tarnowianie nie potrafili przełamać defensywy Gliwiczan. Ostatecznie Unia Tarnów zremisowała z Sośnicą Gliwice 3-3 (3-1).

Po sześciu kolejkach Unia Tarnów z dorobkiem dziewięciu punktów na koncie plasuje się na siódmym miejscu w tabeli. Prowadzi Górnik Polkowice z kompletem oczek.

Kolejne spotkanie „Jaskółki” rozegrają 7 listopada u siebie z GKS Tychy.

Skład: Wałach – Mroczka, Podobiński, Przybył, Grzesiak (1)

Rezerwowi: Strzelecki, Sieńczak, Pasek, Jodłowski, Fryś, Armatys (2)