GKS Katowice w cieniu piłkarzy mieleckiej Stali

16.04.2018

W Nice Pierwszej Lidze piłkarskiej po remisie na własnym stadionie z liderem Miedzią Legnica, zespół mieleckiej Stali wyjechał do Katowic, aby rywalizować z miejscowym GKS-em.

Od początku obie drużyny zaatakowały. W 15 minucie Stal strzeliła nawet bramkę, jednak uczyniła to z pozycji spalonej. Chwilę potem Waldemar Gancarczyk strzelił w boczną siatkę bramki GKS-u. W drugiej połowie mielczanie byli aktywni od początku. W 56 minucie po jednej z akcji, defensor gospodarzy zatrzymał piłkę w polu karnym ręką. Jedenastkę na bramkę zamienił Martin Dobrotka. Chwile potem Michał Janota mógł podwyższyć, ale bramkarz katowicki instynktownie wybił piłkę poza plac gry. W 90 minucie Jakub Arak ustalił wynik spotkania. Napastnik mielecki dopadł do piłki i po minięciu katowickich obrońców strzelił mocno czym zaskoczył golkipera gospodarzy.

Tym samym trzy punkty jadą na Podkarpacie po wygranej mieleckiej Stali w Katowicach nad GKS-em 2:0. W tabeli mielczanie plasują się na czwartym miejscu. W najbliższy piątek w ramach 27. kolejki spotkań podejmą na własnym stadionie Odrę Opole.

Posłuchaj:
Zbigniew Smółka - trener Stali Mielec
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN