Gorce Ultra Trail po raz pierwszy w odsłonie zimowej

22.02.2019

Popularny bieg górski po raz pierwszy odbędzie się również zimą. Rywalizacja w Gorce Ultra Trail już 2 marca. Do pokonania będzie około 23 kilometrów z Ochotnicy Górnej do przysiółka Studzionki. Na starcie stanie setka sportowców z Polski i Słowacji.

Trasę Winter GUT 2019 wyznaczono specjalnie z myślą o tych dwóch elementach – pięknych widokach i dostatku śniegu. Na początek jednak na biegaczy czeka szczególne wyzwanie – ekstremalnie stromy podbieg na Studzionki, czyli do jednego z najwyżej położonych przysiołków w Polsce. 250 m przewyższenia na odcinku niewiele dłuższym niż kilometr skutecznie wszystkich rozgrzeje! Dalej będzie zdecydowanie łagodniej – trasa prowadzi głównym grzbietem na Lubań, z punktem kontrolnym na przepięknie ośnieżonej wieży, po czym wraca na Studzionki. Żeby śniegu nie zabrakło, niemal cały szlak przebiega na wysokości ponad 1000 m. n.p.m. – informują organizatorzy.

Biegacze przy okazji będą mogli podziwiać widoki Tatr, Gorców, Pienin, Beskidu Sądeckiego i Beskidu Wyspowego.

Na zakończenie przewidziano ognisko, posiłek regeneracyjny i napoje rozgrzewające.

Zapisy online: klik. Jeśli zostaną wolne miejsca, można będzie jeszcze zapisać się w biurze zawodów w piątek (1.03) i (2.03).

Posłuchaj:
Violetta Domaradzka i Robert Zakrzewski w rozmowie z Marią Mółką
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN