Grad goli i awans piłkarek Tarnovii Tarnów

05.11.2020

Piłkarki Tarnovii Tarnów pokonały w pierwszej rundzie finału Pucharu Polski drużynę juniorek warszawskiej MUKS Praga 6:3 (1:2).

W pierwszej połowie spotkania skuteczniejsze były występujące w Centralnej Lidze Juniorek gospodynie, które do szatni schodziły prowadząc 2:1. Bramki dla MUKS Pragi strzelały Nina Warachowska i Marta Krukowska. Tarnowianki odpowiedziały trafieniem Julii Szostak.

W drugiej części gry do remisu w 49. minucie celnym uderzeniem doprowadziła Katarzyna Białoszewska, jednak chwilę potem swoją drugą bramkę w meczu zdobyła Nina Warachowska.

W końcówce spotkania gole zdobywały jednak już tylko piłkarki “Tovii”. Do bramki Warszawianek trafiały odpowiednio: Katarzyna Białoszewska,  Agnieszka Derus, Gabriela Krawczyk i w 87.minucie Katarzyna Trytek.

Losowanie kolejnej rundy Pucharu Polski już w piątek 6-ego listopada. Mecze 1/16 finału zaplanowane są na 18-ego listopada.