Grad medali dębickich pływaków

15.11.2018

Podopieczni trenera Adriana Ozgi przywieźli 28 złotych, 17 srebrnych i 9 brązowych medali z zawodów pływackich o Puchar Dyrektora MOSiR, które odbyły się w Kielcach.

Oprócz medali Gabriela Szczudło poprawiła cztery rekordy okręgu w kategorii zawodniczek 13 letnich, a tarnowianin startujący w barwach Gryfu Dębica Tymoteusz Jarząb dwa rekordy okręgu w kategorii zawodników 12 letnich.

Miłosz Świstak – 1 srebrny
Sztafeta 4x50m stylem dowolnym kobiet (Szafraniec, Szczudło, Bratuś, Florkiewicz) – złoty
Sztafeta 4x50m stylem zmiennym kobiet (Szafraniec, Szczudło, Bratuś, Florkiewicz) – srebrny
Sztafeta 4x50m stylem zmiennym mężczyzn (Zima, Bocheński, Jarząb, Horodyński) – brązowy

W klasyfikacji generalnej młodziczek w kategorii 13 lat, Gabriela Szczudło zajęła pierwsze miejsce, a w kategorii 14 i 15 lat drugie miejsca zajęły kolejno Patrycja Szaraniec i Liwia Florkiewicz.

W klasyfikacji generalnej młodzików 12 letnich, Tymoteusz Jarząb zajął pierwsze miejsce wyprzedzając klubowego kolegę Jakuba Lenczowskiego, a w kategorii 15 lat, zwyciężył Antoni Horodyński.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Gryfu Dębica, a wyjazd na zawody do Kielc wspomogli Zenon Dul – lekarz alergolog i Roman Biduś właściciel firmy Telbit24.