Grupa Azoty SPR przegrywa z Orlen Wisłą Płock

21.09.2020

W ostatnim meczu 3. kolejki spotkań PGNiG Superligi piłkarze ręczni Grupa Azoty SPR Tarnów przegrali we własnej hali z Orlen Wisłą Płock 22-27.

Zdecydowanym faworytem spotkania była drużyna obecnych wicemistrzów Polski. Mimo to od pierwszych minut publiczność zgromadzona w arenie “Jaskółka” oglądała wyrównane starcie.

Płocczanie skupieni na atakach pozycyjnych, nie potrafili rozgryźć twardej obrony gospodarzy.

W 14 minucie meczu na tablicy wyników widniał remis 6-6. Spotkanie odmieniła zmiana na pozycji bramkarza w drużynie gości. Adam Morawski skutecznie bronił dostępu do własnej bramki, wobec czego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10-14 dla gości z Płocka

Na początku drugiej połowy podopieczni Patrika Liljestranda nadal nie potrafili przebić się przez obronę wicemistrza Polski. Goście wykorzystali niemoc gospodarzy, prowadząc siedmioma bramkami w 40 minucie. W końcu Tarnowianie rzucili się do odrabiania strat. Choć gospodarze zbliżyli się na trzy bramki do faworytów, wicemistrzowie Polski pokazali dojrzałość w końcówce meczu. Ostatecznie Grupa Azoty SPR Tarnów uległa we własnej hali Orlen Wiśle Płock 22-27.