Grupa Azoty SPR Tarnów gładko przegrywa z Górnikiem Zabrze

19.11.2020

Po dramatycznym meczu z Gwardią Opole, tym razem tarnowski zespół gładko przegrał na wyjeździe z faworyzowanym Górnikiem Zabrze.

Ambitni zawodnicy z Tarnowa mecz rozpoczęli od agresywnej obrony, która poskutkowała jednak dwoma rzutami karnymi, wykorzystanymi przez Bartłomieja Tomczyka.

Tarnowianie nie ustępowali w atakach, jednak rewelacyjnie w bramce Górników spisywał się Jakub Skrzyniarz, który odbił 13 z 27 rzutów tarnowian, co dało mu świetną skuteczność 48 procent. Zabrzanie cały czas pewnie utrzymywali przewagę i schodzili do szatni z przewagą czterech bramek (14:10)

W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił. Skuteczny po stronie „Jaskółek” po raz kolejny był Rennosuke Tokuda, który zdobył łącznie 6 bramek. W ostatnich dziesięciu minutach Górnik wyszedł na bezpieczną, dziesięciobramkową przewagę i zakończył mecz wygrywając 28:19.

Po tym meczu Grupa Azoty SPR Tarnów spadła na 12. miejsce w tabeli.

Górnik Zabrze – Grupa Azoty SPR Tarnów 28:19 (14:10)

Górnik Zabrze: Kazimier, Skrzyniarz – Bondzior 5, Daćko 7, Bis 2, Tomczak 5, Łyżwa 2, Sluijters, Czuwara 1, Buszkow 1, Gogola 1, Kondratiuk 1, Dudkowski 2, Krawczyk, Adamuszek 1. Kary 6 min.

Grupa Azoty SPR Tarnów: C. Liljestrand, Małecki, Ciochoń – Tokuda 6, Majewski, Wojdan, Sanek, Lazarowicz 2, Kowalik 2, Wajda 3, Dadej 3, Kużdeba 1, Pedryc, Kniaziew 1, Mrozowicz, Yoshida 1. Kary: 4 min