Grupa Azoty Unia Tarnów powalczy dziś o pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej

15.02.2022

Dziś, tj. 15 lutego, Grupa Azoty Unia Tarnów rozegra wyjazdowe spotkanie 15. serii PGNiG Superligi. Rywalami tarnowian będzie Zagłębie Lubin.

„Jaskółki” do meczu w Lubinie przystępują po przegranym meczu z Azotami Puławy (26:30).

W ligowej tabeli Unia i Zagłębie mają dokładnie tyle samo punków i zajmują kolejno 11. i 12. pozycję. Zwycięstwo we wtorkowym meczu będzie oznaczało awans na 10 miejsce oraz 2 punkty przewagi nas aktualnie dziesiątym Torus Wybrzeżem Gdańsk.

Forma ekipy z Lubina pozostawia ostatnio wiele do życzenia – od połowy października podopieczni Jarosława Hipnera zwyciężyli tylko raz, z Torus Wybrzeżem po serii rzutów karnych i teraz bardzo liczą na przełamanie.

Tarnowianie już raz pokonali w tym sezonie drużynę z Lubina i zapewne będą chcieli ten wyczyn powtórzyć we wtorkowy wieczór. Zadanie nie będzie proste. Gospodarze bardzo potrzebują punktów. Na pewno mobilizacji doda im wynik ostatniego meczu z ekipą z Mielca, które finalnie jednym punktem wygrała drużyna z Podkarpacia. Czy lubinianie odegrają się kosztem tarnowian?

Grupa Azoty Unia Tarnów na ligowe zwycięstwo czeka już ponad 3 miesiące. Kibice „Jaskółek” wierzą w to, że właśnie we wtorek w Lubinie ekipa z Tarnowa przełamie się i przywiezie do domu komplet niezwykle potrzebnych punktów.

Mecz odbędzie się we wtorek 15 lutego o godzinie 18:15.

Karol Garncarz, źródło: unia-tarnow.pl , fot. Artur Gawle www.tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN