Grupa Azoty Unia Tarnów zaprezentowana. “Jaskółki” szykują się do nowego sezonu

06.09.2021

Na hali PWSZ w Tarnowie odbyła się prezentacja zawodników Grupy Azoty Unii Tarnów. Licznie zgromadzona publiczność brawami przywitała swoich ulubieńców. Kibicom zaprezentowała się cała drużyna zawodników, oraz sztab szkoleniowy z trenerem Patrikiem Liljestrandem na czele.

Przed tarnowskimi szczypiornistami początek nowego sezonu w PGNiG Superlidze.

Jesteśmy zmotywowani i chcemy w każdym spotkaniu walczyć o zwycięstwo – powiedział kapitan zespołu Łukasz Kużdeba.

To na pewno miły czas przed sezonem. Fajnie, że mogliśmy się spotkać przede wszystkim. Wiadomo co było w ostatnim czasie. Liczymy na szybki powrót „Jaskółki” i tam spory doping. Myślę, że forma będzie zwyżkować z każdym meczem. Pokazaliśmy w Nexe, że mimo lepszej drużyny walczyliśmy jak równy z równym.

Szkoleniowiec zespołu – Patrik Liljestrand jest dobrej myśli przez zbliżającymi się rozgrywkami.

Sezon zapowiada się bardzo dobrze. Myślę, że mamy mocniejszą kadrę niż w poprzednim sezonie. Mamy lepszą drużynę, jest kilku nowych zawodników, mamy trochę alternatyw. Nie czujemy się słabsi więc czekamy na sezon. Naszym celem jest zajęcie 7 miejsca w tabeli. Wiem, że nas na to stać. Mecze z Nexe pokazały, że możemy zagrać dobry mecz. Musimy być bardziej stabilni. Grać na równym, dobrym poziomie. Nie chcę przegrywać.

W drużynie występuje grono młodych zawodników, którzy dopiero przecierają swoje szlaki w dorosłej piłce ręcznej. Jak mówi rozgrywający Igor Mróz w drużynie panuje dobra atmosfera i zrozumienie.

Myślę, że my – młodzież w zespole się bardzo dobrze dogadujemy bo znamy się i trenujemy razem już ładnych parę lat. Koledzy seniorzy nam tylko pomagają. Staramy się uczyć od nich jak najwięcej i wprowadzać to do naszej gry.

Pierwsze ligowe spotkanie Grupa Azoty Unia Tarnów rozegra na wyjeździe z drużyną Azotów Puławy w środę 8 września.

Posłuchaj:
Łukasz Kużdeba
Patrik Liljestrand
Igor Mróz
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN