Grupa Azoty Unia wraca do domu. Trudne zadanie przed tarnowskimi szczypiornistami

19.11.2021

Po ponad roku przerwy zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów wracają do Areny Jaskółka. Przez ten okres mościcka hala przeznaczona była do walki z koronawirusem i figurowała jako punkt szczepień.

Podopieczni Patrika Liljestranda w tym okresie domowe spotkania rozgrywali w hali PWSZ. Obiekt, ze względu na bliskość trybun posiadał swój klimat podczas meczów, jednak powrót do Areny Jaskółka jest mocno wyczekiwany przez kibiców piłki ręcznej. Na pierwszy ogień do Tarnowa zawita najlepsza od kilku lat polska drużyna Łomża Vive Kielce. Liderzy tabeli są zdecydowanym faworytem starcia z Jaskółkami. Przed Łukaszem Kużdebą i spółką ciężkie zadanie.

Nastroje w tarnowskiej drużynie  po niefortunnej porażce w Głogowie w meczu 9. serii PGNiG Superligi nieco się pogorszyły – był to drugi mecz z rzędu, w którym nie udało się zdobyć punktów, a prowadzenie stracili w ostatnich sekundach spotkania. Taki jest jednak urok tej dyscypliny sportu i małe potknięcia w ostatnich tygodniach z pewnością nie zepsują tarnowianom wielkiego święta, jakim będzie mecz rozegrany w Arenie Jaskółka.

Grupa Azoty Unia Tarnów jest na 9 miejscu w ligowej tabeli z 11 punktami na koncie. Rywale z Kielc są niepokonani w tym sezonie.

Bilety na sobotni mecz można nabyć na stronie internetowej klubu: www.unia-tarnow.pl/bilety-online/ oraz w kasie biletowej przed meczem.

Początek spotkania w sobotę o godzinie 17.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN