Grupa Azoty zostaje z piłkarzami Unii Tarnów

23.03.2021

Po podpisaniu umowy z żużlowym klubem, tym razem Grupa Azoty przedłużyła swoje wsparcie dla piłkarskich sekcji Unii Tarnów.

W ramach umowy Grupa Azoty S.A. wspierać będzie nie tylko sekcję piłki nożnej, ale także drużynę futsalu. Pomoc będzie obejmować też szkolenie dzieci i młodzieży w wielu grupach wiekowych.

– Z satysfakcją i wielkimi nadziejami podchodzimy do kontynuacji współpracy z piłkarską Unią Tarnów. Zauważyliśmy wzrost liczebności szkółek piłkarskich, dlatego też jednym z głównych zapisów umowy jest odpowiednie wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży. Jako Główny Partner KS ZKS Unii Tarnów liczymy również na sukces sportowy i awans do wyższej klasy rozgrywkowej – powiedział Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

-Między innymi dzięki współpracy z Grupą Azoty w rok 2021 wkroczyliśmy jako Akademia Piłkarska wyróżniona Złotym Certyfikatem PZPN. Aktualnie szkolimy blisko 500 adeptów piłki nożnej w wieku od 3 do 18 lat, którym zapewniamy pełny wachlarz rozwoju sportowego. Prowadzimy Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego, w ubiegłym roku rozszerzyliśmy naszą ofertę edukacyjną o Liceum Ogólnokształcące, z kolei na rok 2021 zaplanowaliśmy uruchomienie internatu – dodawał Artur Szklarz, Prezes ZKS Unia Tarnów.

Piłkarski klub z Tarnowa walczy obecnie o awans do III ligi. W osiągnięciu sukcesu pomóc mają nowi zawodnicy pozyskani przez tarnowski klub w zimowym okienku transferowym. Jednym z nich jest były reprezentant Polski – Adam Kokoszka. Futsaliści natomiast występują w rozgrywkach pierwszej ligi.

Bartek Ziaja, źródło: Grupa Azoty
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN