Historyczny sukces młodych szachistów z Lisiej Góry

23.09.2020

UKS “Lisek” Lisia Góra zwyciężyła w rozgrywkach szachowej Małopolskiej Ligi Juniorów. Wygrana pozwoliła młodym szachistom awansować do II Ligi Juniorów.

Zawody rozegrano w Zabierzowie. Udział wzięło 10 drużyn z Małopolski, w tym UKS KANA Tarnów. Zawodnicy “Liska” zdominowali rywalizację, wygrywając siedmiokrotnie i dwa razy remisując poszczególne partie.

– mówi kierownik drużyny Jerzy Kuca.

-Zaczęliśmy z Gorlicami, wygraliśmy. Potem Wieliczka, też wygraliśmy. Piąty mecz w sobotę był bardzo ciężki, bo graliśmy z Dwoma Wieżami z Krakowa i po dramatycznej walce osiągnęliśmy remis. W następnym dniu dość pewnie wygrywaliśmy. Trzy pierwsze mecze wygraliśmy z tym bardzo silną drużyną z Myślenic. W ostatniej rundzie graliśmy KSOS Kraków. Był to ciężki mecz zakończony remisem, ale już przed tą ostatnią rundą byliśmy pewni pierwszego miejsca.

Ostatecznie zespół złożony z Jakuba Słowika, Jakuba Lenarta, Pawła Opiły, Zuzanny Zielińskiej oraz Dawida i Gabrieli Łabędź osiągnął zwycięstwo. Szachiści z Lisiej Góry jako pierwsi z regionu tarnowskiego w historii awansowali do rozgrywek ogólnopolskich.

Kolejne zawody UKS “Lisek” Lisia Góra rozegra w Sypniewie w dniach 23-29 października 2020 roku.

Posłuchaj:
Jerzy Kuca
Bartek Ziaja, Paweł Kawik, fot. fb "Lis Szachownicy"
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN