Hokejowa wygrana mieleckiej Stali

13.05.2018

Piłkarze mieleckiej Stali drugi raz z rzędu stoczyli pojedynek wyjazdowy w Nice Pierwszej Lidze. W 31.kolejce zespół z Podkarpacia rywalizował w Głogowie z miejscowym Chrobrym.

Ekipa z Dolnośląskiego w ostatnich spotkaniach nie zachwycała, z kolei mielczanie po ostatniej porażce, chcieli dopisać do swojego konta punkty, potrzebne w walce o awans do Lotto Ekstraklasy. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 4 minucie po rzucie wolnym egzekwowanym przez Mateusza Machaja objęli prowadzenie. 60 sekund później był już remis, bo Bartosz Nowak znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał bramkarza Chrobrego. Po 30 minutach gry znów prowadzili gospodarze po bramce Damiana Kowalczyk, ale Bartosz Nowak jeszcze przed przerwą wykorzystał rzut karny i po pierwszej połowie był remis 2:2.

Po zmianie stron gra się uspokoiła. Ale ostatni kwadrans znów rozgrzał kibiców. Najpierw dla Stali trafił Michał Janota, a 10 minut później swoją trzecią bramkę zdobył Nowak. Gdy wydawało się że mielczanie spokojnie dowiozą trzy oczka, Karol Danielak zmniejszył rozmiary porażki i było tylko 3:4. Ale w doliczonym czasie gry Jakub Arak ponownie pokonał bramkarza gospodarzy i ustał wynik spotkania. Mielecka Stal dopisuje do swojego konta trzy punkty po wygranej w Głogowie z miejscowym Chrobrym 5:3.

W tabeli Nice Pierwszej Ligi na prowadzeniu Miedź Legnica, która ma na swoim koncie 56 punktów. Drugie Zagłębie Sosnowiec traci cztery oczka. Trzecia jest mielecka Stal która zgromadziła 50 punktów, podobnie jak GKS Katowice i Chojniczanka Chojnice.

W następnej kolejce mielecka Stal podejmie na własnym stadionie drużynę Bytovii. Pojedynek rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 20.