Horror z happy endem na parkiecie w Bochni

06.03.2019

Kolejną wygraną zapisują na swoje konto drugoligowe koszykarki Contimax MOSiR Bochnia. Tym razem nie było tak łatwo, a walka o wygraną trwała do końcowej syreny.

Koszykarki UKS La Basket Piekary Śląskie od pierwszych minut pokazały, że do Małopolski nie przyjechały na wycieczkę. Od początku postawiły się bochniankom dobrą obroną i skutecznością. W pierwszych dziesięciu minutach było jeszcze 16:9 dla miejscowych, ale w połowie rywalizacji na tablicy wyników był remis 32:32.

Po zmianie stron zawodniczki ze Śląska trzykrotnie rzuciły za trzy i miały pięć punktów przewagi. Ale bochnianki wzięły się ostro do pracy w obronie i szybko zmieniły rezultat. W ostatniej kwarcie wszystko było pod kontrolą. Jednak gdy parkiet za pięć przewinień opuściły Aisza Buczek oraz Gabriela Rak, przewaga zaczęła topnieć. Gdy na dwie sekundy przed końcem spotkania był wynik 69:68 dla gospodyń, dwa rzuty osobiste wykonywała najskuteczniejsza zawodniczka z Piekar Śląskich. Oba były niecelne i dwa punkty pozostały w Bochni.

Punkty dla bocheńskiej drużyny zdobyły: Julia Natkaniec 17, Magdalena Puter 16, Gabriela Rak 14, Aisza Buczek 10, Aleksandra Klimas 8 oraz Karolina Przybyła 4.

Kolejne spotkanie Contimax MOSiR Bochnia rozegra już dziś. O godzinie 18:30 podejmie na własnym parkiecie zespół AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice.