Horror w Opolu! Tarnowianie przegrywają w ostatnich sekundach

14.11.2020

Grupa Azoty SPR Tarnów po pokonaniu w ostatniej kolejce PGNiG Superligi z MMTS Kwidzyn tym razem przegrywają z Gwardią Opole 30:31 (15:12). Decydującą bramkę podopieczni Patrika Liljestranda stracili w ostatnich sekundach spotkania.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Tarnowa. Gospodarze pierwszego gola zdobyli dopiero w 8. minucie. Po pierwszych dziesięciu minutach zespół z Tarnowa prowadził 7:1. Gwardia raziła nieskutecznością, dobrze w bramce spisywał się też Patryk Małecki. W tarnowskiej ekipie skuteczni byli zwłaszcza młody Mateusz Wojdan i Kirił Knazieu, który rzutami z daleka raz po raz pokonywał Adama Malchera.

Podopieczni Rafał Kuptela obudzili się dopiero po kwadransie gry. Sygnał do ataku dał doświadczony Mateusz Jankowski. Na przerwę zawodnicy z Opola schodzili przegrywając 12:15.

W drugiej połowie już po dwóch minutach gry Gwardia doprowadziła do remisu 15:15. Bramkę na przełamanie dla Grupy Azoty zdobył chwilę potem 19-letni Shuichi Yoshida. W drugiej połowie wciąż szalał Mateusz Wojdan. W 40. minucie Tarnowianie wyszli trzy bramkowe prowadzenie (21:18). Szybko jednak podopieczni Patrika Liljestransa roztrwonili to prowadzenie i na kwadrans przed końcem na tablicy świetlnej widniał wynik 22:22.

W ostatniej części meczu trener Gwardii Rafał Kuptel wprowadził na boisko 17-letniego Fabiana Sosnę, który popisał się trzema szybko zdobytymi bramkami. Odpowiadał mu rzutami z daleka Przemysław Mrozowicz i na minutę przed końcem meczu był remis 30:30.

Dziesięć sekund przed końcem spotkanie tarnowscy zawodnicy  popełnili fatalny błąd grając w ataku pozycyjnym. Tracąc piłkę sprokurowali rzut karny dla rywala, który skutecznie wykorzystał Patryk Mauer i przesądził wynik spotkania na 31:30 dla swojego zespołu.