Jakub Wróbel: Ciężko pracowałem by wrócić do Ekstraklasy [WYWIAD]

27.04.2020

Gościem sobotniego Magazynu Sportowego radia RDN Małopolska był Jakub Wróbel (26 l.) – piłkarz pochodzący z regionu tarnowskiego, który obecnie gra dla ekstraklasowego ŁKS-u Łódź. Wcześniej występował min. w Unii Tarnów, Bruk- Bet Termalice Nieciecza czy GKS Jastrzębie. W rozmowie Wróbel opowiada o początkach swojej kariery i trudnej drodze jaką musiał przejść by wrócić do gry w Ekstraklasie. 

 

Karol Garncarz: Jesteś urodzony w Dąbrowie Tarnowskiej. Piłkarsko wychowany przez Unię Tarnów, grałeś w Bruk-Bet Termalice Nieciecza, obecnie jesteś zawodnikiem esktraklasowego ŁKS-u Łódź. Ja chciałbym wrócić do Twojego okresu gry w Niecieczy. Często byłeś wypożyczany, nie dostałeś nigdy poważnej szansy by zaprezentować swoich umiejętności. Czego Ci wtedy brakowało? Jak wspominasz swoją przygodę z klubem z Niecieczy?

Jakub Wróbel: Na pewno ciesze się, że miałem okazję tam występować przez tyle lat, chociaż zdarzały się gorsze momenty kiedy chciałem zmienić środowisko bo wiedziałem, że tutaj będzie mi ciężko zaistnieć. Aczkolwiek spotkałem przez ten czas w drużynie Bruk-Betu bardzo ciekawych zawodników i trenerów, od których się mogłem na prawdę dużo nauczyć. Z perpektywy czasu uważam, że chyba nie byłem gotowy wtedy by wejść na taki poziom jaki oczekiwano, choć uważam, że na pewno rozwinąłem się jako zawodnik i szkoda, że tych szans było tak mało.

– Co czułeś gdy się okazało, że ŁKS Łódź jest Tobą zainteresowany?

– To było świetne uczucie! Zadzwonił do mnie dyrektor sportowy z Łodzi i wprost zapytał czy chcę grać dla ŁKS-u. Jeżeli zgłasza się po Ciebie klub z Ekstraklasy, jest tobą bardzo zainteresowany, ma na ciebie plan, to moim zdaniem nie odmawia się w takich sytuacjach.

Posłuchaj:
cała rozmowa
Wydawca, fot. - lkslodz.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN