“Jaskółki” w najbliższy weekend rozpoczną zmagania na trzecioligowych boiskach

06.08.2021

Kibice na tę chwilę musieli czekać aż trzy lata. W sobotnie popołudnie Unia Tarnów rozegra pierwsze spotkanie w sezonie 2021/2022. Rywalem “biało-niebieskich” będzie drużyna MKS Podlasie Biała Podlaska.

Drużyna z północnego-wschodu Polski jest zaliczana do pretendentów do awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy.

Jak jednak podkreśla Tomasz Matyjewicz, przewodniczący rady klubu, “Jaskółki” podejdą do tego meczu z optymizmem i z nastawieniem na realizację celów.

– Chcemy być mocną drużyną trzecioligową oraz co najmniej wyrównanym przeciwnikiem dla każdej drużyny, która w tej trzeciej lidze już jest od dłuższego czasu. Ma być to również sezon, w którym nasi młodzi zawodnicy będą zdobywać nowe doświadczenie, co będzie podbudową do przyszłych awansów sportowych, w które głęboko wierzymy – dodaje.

Tarnowianie mają za sobą intensywny okres przygotowawczy, podczas którego w klubie doszło do kilku poważnych zmian. Trenera Daniela Bartkowskiego zastąpił Piotr Nowak. Z “Jaskółkami” pożegnało się także kilku piłkarzy, na czele z kapitanem Łukaszem Popielą.

Odmieniona Unia Tarnów ambitnie podchodzi do nowego sezonu, licząc na co najmniej miejsce w środku tabeli.

Tomasz Matyjewicz zaprasza wszystkich kibiców i liczy na ich gorące wsparcie.

– Bardzo mocno liczymy na kibiców. Ich doping dodaje nam skrzydła i jest “dwunastym zawodnikiem”. To jak bardzo nam pomogli było widać na meczu barażowym, gdzie doping przez całe spotkanie niósł naszych zawodników do upragnionego celu, jakim był awans i liczymy na to, że tak samo będzie w tym nowym sezonie – mówi.

Karnety na całą rundę jesienną można nabywać w sekretariacie ZSMS Unia Tarnów przy ulicy Pszennej 10 w Tarnowie od godz. 8 do 16.

Bilety na pojedyncze mecze można nabyć online oraz w dniu meczu w kasie.

Posłuchaj:
Tomasz Matyjewicz
Jakub Sajdak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN