Klerycy WSD w Tarnowie znów zdobyli Mistrzostwo Polski w piłce nożnej! [ZDJĘCIA]

11.06.2022

Klerycy obronili tytuł z 2019 roku – znów są najlepsi w piłkę nożną. XVI Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w piłce nożnej odbyły się w Tarnowie. Mecze zostały rozegrane w sobotę (11.06) na orliku przy ul. Wojska Polskiego.

Drużyny w Mistrzostwach Polski rywalizowały w sześcioosobowych składach: pięciu zawodników w polu oraz bramkarz. Łącznie o tytuł mistrza walczyło osiem drużyn.

Drogą losowania pierwsze rozgrywki tarnowscy klerycy stoczyli z drużyną Franciszkanów z Krakowa. Wygrali 4:0. Mecz z Paulinami zakończył się remisem 1:1. W ćwierćfinale tarnowscy klerycy spotkali się z Jezuitami z Krakowa, których pokonali 10:1. W półfinale pokonali Franciszkanów z Łodzi 5:2. W Finale znów spotkali się z Franciszkanami Kapucynami. Ten mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla tarnowskich kleryków, co dało im zwycięstwo XVI Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych.

Na podium, oprócz WSD w Tarnowie, które wygrało mistrzostwa, stanęli jeszcze Franciszkanie z Krakowa na drugim miejscu i Franciszkanie z Łodzi, zajmując trzecie miejsce. Na zdobywców miejsc medalowych czekały nagrody rzeczowe.

Rozgrywki odbyły się po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN