Kolejna minimalna przegrana Grupy Azoty SPR Tarnów

30.11.2020

Grupa Azoty SPR Tarnów okazała się minimalnie słabsza od Energy MKS Kalisz ulegając gospodarzom 27:28 (12:12). To kolejny mecz, który tarnowianie przegrywają po dobrej pierwszej połowie.

Pierwsze minuty spotkania należały do zawodników z Kalisza, którzy wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Po przerwie na żądanie Patrika Liljestranda zawodnicy z Tarnowa wrócili do gry. Skuteczny był Rennosuke Tokuda, który łącznie w meczu rzucił aż 11 bramek.

Po pierwszych trzydziestu minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 12:12. W pierwszych minutach drugiej połowy nadal skuteczny w bramce był Patryk Małecki, na którego później receptę znalazł Robert Kamyszek, zdobywca 8 bramek.

Przełom w meczu nastąpił w ostatnim kwadransie meczu, kiedy kaliszanie odskoczyli na trzybramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

W tabeli PGNiG Superligi Grupa Azoty SPR plasuje się na trzynastym miejscu. Energa MKS Kalisz jest piąta.