Kolejna wygrana futsalistów Unii Tarnów

20.10.2020

W meczu 5. kolejki 1. ligi południowej zawodnicy ‚Jaskółek’ pokonali u siebie Gwiazdę Ruda Ślaska 6-4 (1-1). Do zwycięstwa zespołu z Tarnowa poprowadził Mateusz Mroczka, autor trzech bramek.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisowo. W czternastej minucie gospodarze uzyskali prowadzenie po trafieniu Tomasza Grzesiak, a trzy minuty później goście wyrównali stan spotkania.

Strzelanie rozpoczęło się po przerwie. Tarnowianie szybko odzyskali prowadzenie i kontrolowali przebieg gry. W 33 minucie ‚Jaskółki’ prowadziły już 5-2. W końcówce futsaliści ze Śląska rzucili się do odrabiania strat, jednak podopieczni Jakuba Drwala nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa z rąk. Ostatecznie Unia Tarnów zwyciężyła z Gwiazdą Ruda Śląska 6-4, po hattricku Mateusza Mroczki, dwóch bramkach Grzesiaka i jednym trafieniu Dominika Wardzały.

Po pięciu kolejkach Unia Tarnów z dorobkiem ośmiu punktów na koncie plasuje się na piątym miejscu w tabeli. Prowadzi Górnik Polkowice z kompletem oczek.

Kolejne spotkanie ‚Jaskółki’ rozegrają 25 października na wyjeździe z zespołem wicelidera ligi Sośnicy Gliwice.