Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów w drugiej lidze

07.05.2018

W ten weekend rozegrany został turniej finałowy, którego stawką były dwa miejsca dające awans do drugiej ligi koszykówki mężczyzn. W Przemyślu do rywalizacji stanęli zawodnicy MUKS 1811 Unii Tarnów.

W pierwszym spotkaniu tarnowianie pokonali UKS Trojkę Żyrardów 101:84. Punkty w tym spotkaniu zdobyli: Kasperzec i Sulowski po 29, Niemczura 14, Skowron 8, Stawarski i Zaczkiewicz po 6, Łazarz 5 i Niepsuj 4.

W sobotni wieczór koszykarze trenera Krzysztofa Wawrzonka zmierzyli się z gospodarzem turnieju Hensfort Przemyśl i po zaciętym spotkaniu ulegli 70:78. 22 punkty w tym spotkaniu zdobył Sulowski, Kasperzec 15, Skowron 11, Niemczura 9, Piska 8, Stawarski 3 i Łazarz 2.

Tym zwycięstwem awans przypieczętowali przemyślanie, zaś o drugie premiowane miejsce w niedzielne przedpołudnie tarnowski zespół walczył z Klubem Sportowym Bat Sierakowice. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, rywale tarnowskiego zespołu wypracowali sobie siedmiopunktową przewagę. Po zmianie stron tarnowianie szybko odrobili i wydawało się że w czwartej kwarcie spokojnie dowiozą wygraną. Niestety drużyna z Sierakowic przyśpieszyła i doprowadziła do dogrywki. W niej cały czas prowadziła i ostatecznie wygrała 99:98. Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Sulowski 35, Niemczura i Kasperzec po 18, Skowron 12, Piska 10 i Stawarski 5.

Mimo tej porażki, tarnowski zespół zachował szansę na zajęcie drugiego miejsca w turnieju finałowym. Warunkiem było jednak zwycięstwo Hensfortu Przemyśl nad UKS Trójką Żyrardów. Po zaciętym pojedynku przemyślanie wygrali 102:97 i razem z tarnowskim zespołem mogli świętować awans do drugiej ligi.