Krynica-Zdrój partnerem III Igrzysk Europejskich

16.12.2020

W kurorcie powołano już zespół roboczy ds. organizacji tego wydarzenia.

To dla nas niepowtarzalna szansa na promocję, rozwój i poprawę stanu infrastruktury sportowej – mówi Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju.

 

– Jesteśmy po wstępnych uzgodnieniach. Przypominam, że Kraków i Małopolska są organizatorami III Igrzysk Europejskich. Zgodnie z ustaleniami i na szczeblu rządowym i między Marszałkiem Witoldem Kozłowskim, a prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, ustalono, że poza Krakowem, także kilka innych miast małopolskich, w tym Krynica-Zdrój, będzie miastem partnerem tego wydarzenia i na terenie Krynicy będą odbywać się zawody. Wstępnie, z tego co wynika z konferencji, którą odbyliśmy z marszałkiem, w Krynicy na hali lodowej zagoszczą sporty walki, czyli judo, karate, kickboxing, a także na Górę Parkową biegi górskie, rowery górskie i dyscyplina elektro trial. Póki co przygotowujemy się do sześciu dyscyplin, natomiast jest to faza wstępna i czekamy na podpisanie oficjalnych umów – dodaje Piotr Ryba.

Już w najbliższy czwartek krynicki zespół roboczy ds. organizacji III Igrzysk Europejskich spotka się z pełnomocnikiem głównego organizatora, by ustalić szczegóły współpracy.

Posłuchaj:
Piotr Ryba
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN