Księża z Diecezji Tarnowskiej medalistami Mistrzostw Polski! [ZDJĘCIA]

23.04.2022

Po raz kolejny księża z Diecezji Tarnowskiej udowodnili, że w halowej piłce nożnej należą do ścisłej ogólnopolskiej czołówki. Podczas rozgrywanych w Bochni XVI Mistrzostw Polski zdobyli brązowy medal. Zwyciężyła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska.

Księża Diecezji Tarnowskiej już w piątek pokazali, że będą liczyć się w walce o medale. Wygrali wszystkie mecze grupowe i pewnie awansowali do ćwierćfinału, gdzie pokonali Diecezję Pelpińską 1:0.

W meczu półfinałowym księża z Diecezji Tarnowskiej dopiero po rzutach karnych musieli uznać wyższość Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W meczu o trzecie miejsce Diecezja Tarnowska, również po wielkiej dramaturgi i rzutach karnych, pokonała Archidiecezję Częstochowską.

Jednym z bohaterów rozgrywek był bramkarz zespołu Diecezji Tarnowskiej, ksiądz Piotr Burdacki, na co dzień wikariusz w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rzepienniku Biskupim.

– Finał pocieszenia był, dobrze że zwycięski i że u siebie, na swoim terenie jakiś medal zdobywamy – Poziom był dzisiaj wysoki? – Zawsze Diecezja Zamojsko-Lubaczowska i Diecezja Kielecka to już jest wysoki poziom. Zawsze toczymy z nimi boje w ćwierćfinałach, półfinałach i tak samo było teraz.

 

Ze swoich podopiecznych dumny był trener Diecezji Tarnowskiej Janusz Piątek.

– Drużyna wykonała kawał dobrej roboty, nie licząc karnych nie przegrała żadnego meczu na tym turnieju. Zawodnicy bardzo fajnie podeszli do zawodów i myślę, że taki zwycięski finał pocieszenia będzie dla nich taką gratyfikacją straconych sił i nerwów – Kto bohaterem? – Wszyscy są bohaterami, wszyscy wygrywają, wszyscy przegrywają i nie ma tu głównego triumfatora, cała drużyna zasłużyła na ten medal. Myślę, że to było naszą siłą.

Z wyniku Diecezji Tarnowskiej zadowolony był ks. Paweł Skraba, jeden z organizatorów turnieju i kapitan drużyny, choć po ostatnim meczu nie ukrywał, że drużyna cicho liczyła na złoty medal.

– Nie mówiliśmy tego głośno, bo nie wolno zapeszać. Chcieliśmy tutaj przed tą bocheńską świetną publicznością zostać Mistrzami Polski. Wiedzieliśmy, że drużyny z Kielc i z Zamościa są bardzo mocne, jednak my przez ostatnie dwa miesiące trenowaliśmy dość intensywnie, co zaprocentowało.

W meczu finałowym Diecezja Zamojsko-Lubaczowska pokonała drużynę księży z Diecezji Kieleckiej 3:2.

Patronat nad wydarzeniem miało radio RDN Małopolska.

Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN