Lider z Warszawy za mocny dla tarnowskich siatkarek [ZDJĘCIA]

12.02.2018

W pierwszej lidze siatkówki kobiet Grupa Azoty PWSZ po porażce w Radomiu, podejmowała na własnym parkiecie drużynę lidera Wisły Warszawa.

Stołeczny zespół był zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Widać to było od pierwszego seta, kiedy tarnowianki miały problemy z odbiorem zagrywki, a siatkarki Wisły bardzo dobrze grały również na siatce. W pierwszym i drugim secie dominowały warszawianki, które wygrały do 21 i 18. W trzeciej odsłonie tego spotkania niespodziewanie to gospodynie uzyskały nieznaczną przewagę. Warszawianki nie mogły znaleźć sposobu na dobre zagrywki, a blok nie był w stanie zatrzymać atakujące miejscowych. W efekcie Grupa Azoty PWSZ wygrała tę partię 25:15.

W czwartym secie trwała wyrównana walka punkt za punkt. Gdy warszawianki prowadziły 19:14, udana seria zagrywek tarnowskich siatkarek i ataki doprowadziły do wyrównania. Jednak doświadczenie stołecznej drużyny w ostatnim etapie seta wzięło górę. Szybko dwa błędy popełniły tarnowianki i ostatecznie przegrały tego seta 21:25 i całe spotkanie 1:3.

W kolejnym meczu siatkarki tarnowskie rywalizować będą na parkiecie w Świeciu, z miejscową drużyną Jokera.