Maciej Gładysz jako trzeci Polak w historii na podium w Trofeum Margutt

19.11.2020

Na torze 7 Laghi Kart w Castelletto odbyła się 31 edycja Trofeo Andrea Margutti. To jedne z najstarszych i najbardziej prestiżowych zawodów międzynarodowych. Upamiętniają Andrea Marguttiego, niespełna 15-letniego zawodnika, który w 1989 roku zginął tragicznie podczas zawodów Trofeo delle Industrie na włoskim torze Parma.

Sukces w tych zawodach zanotował zawodnik TTSK K-TEAM Tarnów Maciej Gładysz, który zakończył zmagania na 3 miejscu. W całej historii tylko dwóch Polaków stanęło wcześniej na podium tej imprezy (jednym z nich był Robert Kubica, który w 1999 roku wyprzedził między innymi Nico Rosberga i Lewisa Hamiltona), z kolei 2019 roku drugi był David Liwiński.

sukces w tych zawodach zanotował zawodnik TTSK K-TEAM Tarnów Maciej Gładysz, który zakończył zmagania na 3 miejscu. W całej historii tylko dwóch Polaków stanęło wcześniej na podium tej imprezy (jednym z nich był Robert Kubica, który w 1999 roku wyprzedził między innymi Nico Rosberga i Lewisa Hamiltona), z kolei 2019 roku drugi był David Liwiński.

W sesji kwalifikacyjnej Gładyszwywalczył drugi czas okrążeni. W wyścigach kwalifikacyjnych zakończył zmagania kolejno na pozycjach P10 (+5 s. kary za zderzak) oraz dwukrotnie P2. W prefinale udało się odzyskać trzy pozycje w porównaniu ze startem i na mecie był P5. Dobre tempo wyścigowe pozwoliło również podczas Finału Mini 60 wyprzedzić dwóch rywali i stanąć na podium w P3 – z najlepszym czasem okrążenia w finale 53.771.

Bartek Ziaja, fot. TTSK K-TEAM Tarnów
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN