Marcin Dzieński brązowym medalistą Mistrzostw Europy!

23.11.2020

Zawodnik AZS PWSZ Tarnów, Marcin Dzieński zdobył brązowy medal we wspinaczce sportowej na czas w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Moskwie. W biegu o trzecie miejsce ustanowił rekord Europy z czasem 5.59 s

Już w kwalifikacjach Dzieński zaprezentował się z bardzo dobrej strony, uzyskując czas 5,75 s. i poprawiając należący do niego rekord Polski sprzed 4 lat. To pozwoliło mu na zajęcie pierwszego miejsca.

Po wygraniu dwóch pucharowych biegów tarnowianin uległ w walce o finał Rosjaninowi Lvowi Rudatskiemu, mimo że ustanowił kolejny rekord życiowy – 5,65 s.

W pojedynku o trzecie miejsce Marcin Dzieński osiągnął kolejny rewelacyjny rezultat 5.59 s i o czternaście setnych sekundy wygrał z kolejnym reprezentatnem “Sbornej” Vladislavem Deulinem.

Blisko medalu była też inna tarnowianka – Aleksandra Kałucka, jednak w pojedynku o trzecie miejsce uległa Rosjance Iulii Kaplinie, która ustanowiła nowy rekord świata (6.96 s)

Pozostałe zawodniczki z Tarnowa: Natalia Kałucka i Anna Brożek zostały sklasyfikowane odpowiednio na piątej i dziewiątej pozycji.