Marcin Markuszewski trenerem SPR PWSZ Tarnów

03.06.2019

Marcin Markuszewski poprowadzi tarnowską drużynę w rywalizacji najlepszych polskich zespołów. Beniaminek rozgrywek podziękował za pracę trenerowi Ryszardowi Taborowi. Szkoleniowiec pracował już w Superlidze w roli trenera Spójni Gdynia.

Ostatnio zajmował się szczypiornistkami GTPR-u Gdynia, ale od kilku miesięcy nie pracował w najwyższej klasie rozgrywkowej, bo jego zespół wycofał się z rozgrywek z powodu zaległości finansowych.

Z Opola do Tarnowa przenosi się litewski obrotowy Mindaugas Tarcijonas. Zawodnik gra w Polsce od 2011 roku i wyrobił sobie markę w Superlidze. Nie należał do liderów, ale nie zawodził w Jurandzie Ciechanów, Nielbie Wągrowiec, a od 2015 roku w Gwardii. Na zakończenie przygody z Opolem wywalczył brązowy medal, będąc często wykorzystywanym w obronie, a w razie potrzeby w ataku. Litwin jest reprezentantem swojego kraju, występował w meczach eliminacji Mistrzostw Europy 2020.

To czwarty transfer klubu z Tarnowa. Wcześniej beniaminek ogłosił pozyskanie bramkarza Patryka Małeckiego, środkowego Wojciecha Dadeja i lewoskrzydłowego Łukasza Kużdebę.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN