Marcin Wojtowicz zostaje na kolejny sezon w Roleski Grupie Azoty PWSZ Tarnów!

17.05.2022

To już pewne! Trener Roleski Grupy Azoty PWSZ Tarnów Marcin Wojtowicz, po zwycięskim finale play-off, zdecydował się na kontynuowanie pracy z tarnowskimi ‘Żyrafami’ i tym samym poprowadzi zespół w Tauron Lidze.

– Teraz mogę potwierdzić, zostaję na następny sezon w Tarnowie – powiedział w rozmowie z RDN Małopolska.

Marcin Wojtowicz przyszedł do Tarnowa przed sezonem 2021/2022 z Jokera Świecie. Przed 44-latkiem przedstawiono ambitne zadanie, polegające na awansie do siatkarskiej najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Jak się okazało, udało się to osiągnąć bez większych problemów.

Zbudowany przez trenera Wojtowicza zespół w rundzie zasadniczej siatkarskiej 1. ligi kobiet w 26 meczach przegrał tylko raz i z pierwszego miejsca pewnie przeszedł do play-offów. Tam pewnie pokonał Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno oraz KS Sorella Częstochowiankę Częstochowa i awansował do finału, w którym zmierzył się z Ita Tools Stalą Mielec. W starciu do trzech zwycięstw ‘Żyrafy’ pokonały mielczanki 3:1, co pozwoliło im awansować do Tauron Ligi.

Marcin Wojtowicz pochodzi z Krakowa. Karierę trenerską rozpoczął w 2003 roku w MKS Muszyniance, w której spędził siedem lat, najpierw jako trener, a później statystyk. Później współpracował m.in. ze Spartą Warszawa, AGH Galeco Wisła Kraków, KS DevelopRes Rzeszów czy Joker Świecie.

Trener Marcin Wojtowicz wraz z atakującą Wiktorią Kowalską będą gośćmi Strefy Sportu w sobotę o godzinie 15:30.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN