Mateusz Cierniak odchodzi. Iversen i Miesiąc “Jaskółkami”!

05.11.2020

Na żużlowym transferowym rynku dzieję się na prawdę wiele. W czwartek w mediach zostały ogłoszone ważne kwestie dotyczące składu Unii Tarnów na najbliższy sezon 2021. 

Unia Tarnów minione rozgrywki zakończyła na odległym 5. miejscu w ligowej tabeli. Z wyniku nie był zadowolony manager “Jaskółek” Tomasz Proszowski, jak i tarnowscy zawodnicy. W drużynie z Mościc nie zawodził wychowanek Unii Tarnów Mateusz Cierniak, który został najlepszym młodzieżowcem w pierwszoligowych rozgrywkach. Jasnym było to, że po tak udanym sezonie do rodziny Cierniaków napłynie wiele ofert z klubów ekstraligowych. W czwartek stało się to, czego spodziewało się wielu fanów. Tarnowski junior poinformował, że odchodzi z klubu i będzie kontynował karierę na torach PGE Ekstraligi.  Jego nową drużyną został Motor Lublin. Wychowankowi życzymy więc samych “trójek” w nowych barwach i dziękujemy za wiele fenomenalnych występów z “Jaskółką” na plastronie.

Zanim jednak dowiedzieliśmy się, że z klubem pożegna się Cierniak, Unia Tarnów ogłosiła, że kontrakt podpisał Paweł Miesiąc, wychowanek ekipy z Rzeszowa. Miesiąc ostatnie sezony spędził w Motorze Lublin. Sam zawodnik ambitnie podchodzi do jazdy w Tarnowie i jako cel dla drużyny stawia awans do fazy play-off.

Prawdziwa bomba transferowa czekała na kibiców dopiero wieczorem. Na swoich mediach społecznościowych tarnowski klub ogłosił, że nową “Jaskółką” został Niels Kristian Iversen. Duńczyka nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi czarnego sportu. Iversen ma stanowić o sile zespołu w nadchodzącym sezonie.

Dla utytułowanego zawodnika “Jaskółki” będą szóstym klubem w polskiej lidze. Duńczyk rozpoczął żużlową karierę w 1999 roku, a do polskiej ligi trafił pięć lat później. W swoim dorobku ma medale Drużynowego Pucharu Świata, Mistrzostw Europy, zwycięstwa w rundach Grand Prix czy brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata z 2013 roku. Jest także siedmiokrotnym Indywidualnym Mistrzem Danii.

Wcześniej kontrakty z Jaskółkami podpisał Ernest Koza. Ważne umowy mają również juniorzy Przemysław Konieczny, Dawid Rempała, Mateusz Gzyl i Piotr Świercz.

Wydawca, fot. facebook.com/Unia Tarnów ŻSSA
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN