Młode „Jaskółki” trzecie w Ostrowie. Dziś walka o finał!

12.08.2021

Unia Tarnów zajęła najniższy stopień podium w trzecim starciu półfinałowym Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Zawody wygrali młodzieżowcy gospodarzy. Na drugim miejscu znalazła się drużyna Lokomotivu Daugavpills.

Juniorzy tarnowskiej Unii zaliczyli kolejne solidne zawody w tym sezonie. Z meczu na mecz wychowankowie się rozkręcają, co pokazali również na torze w Ostrowie. Najwięcej punktów zdobył Dawid Rempała, który w drugiej połowie sezonu znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji i jest mocnym punktem w Unii Tarnów oraz w drugoligowej ekipie z Rzeszowa gdzie występuje jako gość. Syn Tomasza Rempały zapisał na swoim koncie 12 punktów. Wynik byłby jeszcze korzystniejszy gdyby nie taśma w jednym z wyścigów.

Pozostaje spory niedosyt – mówi Dawid Rempała

Prowadziliśmy w pewnym momencie 6 punktami, a skończyliśmy na trzecim miejscu. Pech nas dopadł na środku zawodów, podobnie u mnie. Taśma przez głupi defekt sprzęgła i się już odstaje od reszty. Generalnie dobrze mi się jeździło wczoraj w Ostrowie, tor się fajnie odsypywał, można było jeździć po szerokiej. Na pewno chcemy dzisiaj z chłopakami wejść do finału i pokazać, że zasługujemy na niego. Po to harujemy żeby się w tym finale znaleźć.

Pozostali żużlowcy Unii Tarnów również nie zawiedli. 10 punktów zdobył Przemysław Konieczny, a Piotr Świercz dorzucił do dorobku drużyny 8 „oczek”.

Kolejna, decydująca runda zmagań już dzisiaj o 16:30, również na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Tym razem w rolę gospodarza wcieli się Lokomotiv Daugavpills.

Posłuchaj:
Dawid Rempała
Karol Garncarz, fot. Paweł Wilczyński, unia.tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN