Młodzi pływacy z UKS Peyomi Tarnów z medalami wojewódzkich mistrzostw

08.06.2022

Laura Czuchra i Kacper Cholewa zostali medalistami Mistrzostw Województwa Małopolskiego w pływaniu dzieci i młodzików.

W imprezie odbywającej się w Oświęcimiu wzięło udział ponad 400 młodych pływaków z aż 26 klubów z całego województwa. Mimo tak licznej i mocnej obsady reprezentantom UKS Peyomi Tarnów udało się wywalczyć czołowe lokaty.

Laura Czuchra zdobyła brązowy medal na 50m stylem klasycznym w kategorii10-latek, natomiast Kacper Cholewa wrócił ze ‘srebrem’ wywalczonym na dystansie 50m stylem motylkowym oraz 5. miejscem w klasyfikacji ogólnej 11-latków.

– Laura i Kacper zasłużyli na oklaski, ale brawa należą się nie tylko medalistom, a całej drużynie. Te dzieciaki bardzo ciężko pracują na każdym treningu, na zawodach dają z siebie wszystko i to jest dla mnie najcenniejsze – mówi po zawodach trener zawodników Szymon Szwiec.

Drużynę UKS Peyomi w Oświęcimiu reprezentowali: Laura Czuchra, Maja Grajdura, Nina Giebał, Liliana Książczyk, Kacper Cholewa, Tobiasz Kopa i Samuel Stawarz.

Kolejny i ostatni zarazem start zawodników UKS Peyomi w tym sezonie już 26 czerwca w Brzesku podczas I Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar Stowarzyszenia Przyjaciół Sekcji Pływackiej BOSiR – BOSiR Team pod Patronatem Burmistrza Miasta Brzesko Tomasza Latochy.

Jakub Sajdak, fot. UKS Peyomi Tarnów
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN