Młodzi tarnowscy szczypiorniści bez awansu do Mistrzostw Polski

22.02.2019

Piłkarzom ręcznym MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów nie udało się awansować do czołowej ósemki Mistrzostw Polski juniorów. W rozegranym w Legnicy turnieju 1/8 finału, gracze trenera Bartosza Bommersbacha zajęli trzecią pozycję i ostatecznie sklasyfikowani zostali w Polsce na miejscach od 9 do 12.

Pierwszym rywalem tarnowskich juniorów był drugi zespół UKS Anilany Łódź. Zdecydowanie lepiej w ten mecz weszli łodzianie, którzy przez całą rywalizację prowadzili ostatecznie zwyciężając 40:31. W drugim meczu zawodnicy Pałacu Młodzieży zmierzyli się z gospodarzem turnieju, ekipą MSPR Siódemka-Huras Legnica. Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem wyrównanej gry. Po zmianie stron, bardziej skuteczniejsi byli zawodnicy z Dolnego Śląska, którzy ostatecznie wygrali 28:20.

Po tych dwóch porażkach, wiadomo było, że tarnowianie mają zamkniętą drogę do czołowej ósemki, a stawką pojedynku z będącą w takiej samej sytuacji Gwardią Opole było trzecie miejsce w turnieju. Szczypiorniści tarnowscy rozpoczęli mecz z ogromnym animuszem i po pierwszej części rywalizacji prowadzili 18:15. Druga połowa była bardziej wyrównana, ale ostatecznie tarnowianie zwyciężyli 37:32.