Młodzieżowcy powalczą o tytuł mistrzowski na tarnowskim torze

03.07.2019

Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała listy startowe eliminacji Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Turnieje rozegrane zostaną we wtorek 9 lipca na torach w Gdańsku, Łodzi i Poznaniu, finał odbędzie się w czwartek 15 sierpnia w Tarnowie.

Wśród nominowanych do startu w eliminacjach znaleźli się trzej żużlowcy Unii Tarnów. Przemysław Konieczny i Dawid Rempała wystartują w zawodach w Poznaniu, Mateusz Cierniak o awans do finału rywalizował będzie natomiast w turnieju w Łodzi. Z poznańskiej eliminacji awansuje trzech najlepszych zawodników plus rezerwowy, z turnieju w Łodzi awans do decydującej potyczki zapewni sobie natomiast czterech czołowych jeźdźców – piąty będzie rezerwowym.

Prawo startu w tarnowskim finale ma zapewniona piątka zawodników rywalizujących w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów, czyli: Maksym Drabik, Rafał Karczmarz, Dominik Kubera, Wiktor Lampart i Bartosz Smektała. Stawkę finalistów uzupełni czterech najlepszych zawodników z eliminacji w Gdańsku.

Jeżeli w gronie żużlowców, którzy wywalczą awans nie znajdzie się żaden przedstawiciel Unii, na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach zaprezentuje się najlepszy w eliminacjach reprezentant „Jaskółek”.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN