MUKS Iskierka Tarnów awansowała do finałów ogólnopolskich rozgrywek

02.03.2021

W zawodach, które odbyły się w hali Miejskiego Domu Sportu  wzięło udział sześć najlepszych drużyn małopolski. Z dobrej strony pokazali się siatkarze tarnowskiej Iskierki, którzy ostatecznie rywalizacje zakończyli na trzecim miejscu.

Po awansie z fazy grupowej Iskierka trafiła na zespół SKPS Dunajca Nowy Sącz, z którym odniosła porażkę. W meczu o trzecie miejsce młodzi tarnowianie wygrali już z zespołem SMS Dalin Myślenice 3:0, tym samym awansując do 1/4 ogólnopolskich mistrzostw kadetów. W finale, takim samym stosunkiem setów, SMS Sparta AGH Kraków pokonała SKPS Dunajec Nowy Sącz.

– Szkoda zwłaszcza porażki w meczu półfinałowym z Dunajcem Nowy Sącz – mówił po meczu trener Iskierki Tarnów Andrzej Łoś.

– Na uwagę zasługuje to, że z tym Dunajcem w tym sezonie graliśmy ośmiokrotnie i pięć razy wygrywaliśmy. W najważniejszym meczu przegraliśmy, tak jakby nam gdzieś odcięło prąd w jednym momencie, całej drużynie, no nieprawdopodobne, nic nie szło.

O tym z kim i kiedy w 1/4 ogólnopolskich mistrzostw kadetów zagrają tarnowianie dowiemy się w przyszłym tygodniu.

Klasyfikacja końcowa:
1 SMS Sparta AGH Kraków
2 SKPS Dunajec Nowy Sącz
3 Iskierka Tarnów
4 SMS Dalin Myślenice
5 KS Hutnik Wanda Kraków
6. LKS Bobowa

Skład MUKS Iskierka Tarnów: Miłosz Tyrka, Oskar Mazur, Karol Pawłowicz, Jakub Sukiennik, Dawid Kabat, Bartłomiej Krawiec, Michał Wójcik, Eryk Dębiński, Kamil Łoboda, Radosław Skrzypek, Adam Olbracht, Patryk Tyrka

 

Posłuchaj:
Andrzej Łoś
Bartek Ziaja, fot. fanpage MUKS Iskierka Tarnów
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN