Nie będzie walkowera dla Sandecji Nowy Sącz. Zawodnik Zagłębia Sosnowiec mógł grać

13.05.2022

Nie będzie dodatkowych 2 punktów dla Sandecji Nowy Sącz. Wynik meczu z Zagłębiem Sosnowiec w I lidze, nie zostanie zweryfikowany, jako walkower dla biało-czarnych.

Przypomnijmy, że w spotkaniu 32. kolejki I ligi, zawodnik Zagłębia Kacper Smoleń został zmieniony po zaledwie 16 sekundach od pierwszego gwizdka.

Klub z Sosnowca wystawił kontuzjowanego piłkarza, by zbierać punkty do systemu Pro Junior System, co wiąże się z zastrzykiem pieniędzy dla klubów dających szansę gry młodym piłkarzom.

Sandecja wnioskowała do Polskiego Związku Piłki nożnej o sprawdzenie, czy zawodnik, który niedawno był ciężko kontuzjowany, był w pełni zdrowy i miał ważne badania lekarskie.

Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej, rozpatrzyła nasz wniosek na korzyść Zagłębia Sosnowiec, które przedstawiło badania lekarskie datowane na 9 maja, czyli na dzień meczu. To oznacza, że Zagłębie miało prawo wystawić Kacpra Smolenia – przekazał nam Miłosz Jańczyk, prezes Sandecji Nowy Sącz.

Tym samym nie ma podstaw, by zweryfikować wynik meczu (3:3) na 0:3 na korzyść Sandecji.

Do sprawy odniosło się też Zagłębie Sosnowiec: – Zagłębie SA złożyło szczegółowe wyjaśnienia w dniu 12 maja 2022 roku. Komisja po rozpatrzeniu stanowiska Zagłębie SA odnośnie protestu postanowiła protest oddalić uznając go za bezzasadny. Ponadto Komisja podkreśliła w uzasadnieniu swojej decyzji, że protest Sandecji Nowy Sącz bazował na nieaktualnym stanie przepisów związkowych – czytamy na stronie internetowej I-ligowego klubu.

Piłkarze Sandecji mogą zrobić ważny krok na drodze do baraży o piłkarską Ekstraklasę. W niedzielę (15.05) o 15.00 biało-czarni zmierzą się z Chrobrym Głogów, który jest bezpośrednim rywalem w walce o miejsca 3-6, które dają grę w barażach. Rywal z Dolnego Śląska jest po 32 kolejkach szósty w tabeli, a Sandecja siódma. Oba zespoły mają po 46 punktów.

Gra będzie się toczyła o dużą stawkę, bo jak wyliczył serwis 90minut.pl w przypadku porażki z Chrobrym i zwycięstwa Odry Opole, Sandecja straci szansę na grę w barażach.

Jest też szansa na to, by już w niedzielę zapewnić sobie występ w spotkaniach barażowych. Podopieczni Dariusza Dudka musieliby pokonać Chrobry Głogów różnicą co najmniej dwóch bramek, ale to nie jedyny warunek. Żeby cieszyć się z awansu ŁKS Łódź musiałby przegrać swój mecz, a Podbeskidzie Bielsko-Biała i GKS Tychy nie wygrać swoich ligowych potyczek.

Do końca sezonu pozostały dwie kolejki, a potem ewentualnie mecze barażowe.

Dodajmy, że Sandecja dostała licencję na grę w Ekstraklasie w przyszłym sezonie, ale z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym. W związku z budową stadionu w Nowym Sączu biało-czarni po awansie będą musieli grać tymczasowo w Sosnowcu.

Będzie walkower dla Sandecji za mecz z Zagłębiem Sosnowiec?

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN