Nowa Jastrząbka pokonuje Olimpię, piłkarze z Zakliczyna mistrzem jesieni [ZDJĘCIA]

14.11.2017

W tarnowskiej okręgówce w ten weekend piłkarze zakończyli rundę jesienną.

W sobotnich spotkaniach Metal Tarnów pokonał Ciężkowiankę 2:0, Łukovia uległa drugiemu zespołowi Polanu Żabno 2:5, Klub Sportowy Śmigno również nie wykorzystał atutu własnego boiska i przegrał z LUKS-em Skrzyszów 1:4, zaś lider Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Zorzą Zaczarnie.

W pierwszy niedzielnym spotkaniu LKS Nowa Jastrząbka podejmował graczy Olimpii Wojnicz. W pierwszej połowie obie drużyny miały szansę na otwarcie wyniku spotkania. Dopiero w 43 minucie po stałym fragmencie gry padł gol dla gospodarzy, autorstwa Michała Janusa. W drugiej części rywalizacji miejscowi nie popełnili już błędów, jakie przytrafiały im się w poprzednich meczach. Nawet udało im się podwyższyć wynik na 2:0, po trafieniu Konrada Jaworskiego. Wiele nadziei dla graczy wojnickich dało trafienie kontaktowe Szymona Oszusta. Jednak mimo wielu akcji piłkarzy Olimpii, nie odwrócili oni losów spotkania. Trzy punkty pozostały w Nowej Jastrząbce po wygranej LKS-u nad Olimpią Wojnicz 2:1.

W pozostałych niedzielnych meczach Dunajec Zbylitowska Góra uległ LKS-owi Wietrzychowice 2:3, Dunajec Zakliczyn gromi piłkarzy Wisły Szczucin 5:0, a GKS Gromnik pokonał Victorię Koszyce Małe 4:2.

Mistrzem jesieni zostali piłkarze Dunajca Zakliczyn, którzy po tej kolejce wyprzedzają o punkt Dąbrovie Dąbrowa Tarnowska. O trzecie miejsce powalczą jeszcze tarnowski Metal i GKS Gromnik oraz Wisła Szczucin. Zaległe spotkania rundy jesiennej zaplanowano na przyszły weekend.

W okręgówce w grupie brzesko-bocheńskiej już tydzień temu piłkarze zakończyli rundę jesienną. Pozostały jedynie do rozegrania zaległe spotkania. W ten weekend odbyły się cztery pojedynki zaległe z siódmej kolejki. Okocimski Brzesko pokonał Naprzód Sobolów 6:1, Rylovia wygrywa z Sokołem Maszkienice 1:0, Pagen Gnojnik remisuje z Strażakiem Mokrzyska 3:3, a Jadowniczanka pokonała graczy Orła Dębno 3:1.

Za tydzień jeżeli aura pozwoli zostaną rozegrane dwa zaległe spotkania dwunastej kolejki. A obecnie w tabeli na prowadzeniu Okocimski Brzesko, sześć punktów przed Rylovią i dziewięć oczek przed Jadowniczanką.

Posłuchaj:
Roger Radliński - trener Olimpii Wojnicz
Krzysztof Krauze - trener LKS Nowa Jastrząbka
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN