Nowe nabytki SPR Stali Mielec 

09.07.2021

Trwa ofensywa transferowa SPR Stali Mielec. W ostatnim czasie szeregi mielczan zasilili: Antonio Pribanić, Dymitriy Smolikov i Grzegorz Sobut. 

Dla 33-letniego Antonio Pribanicia to będzie powrót do mieleckiego klubu. Obrotowy grał w Mielcu w sezonie 2013/2014. Zdobył wówczas 105 bramek i był jednym z filarów drużyny. Chorwat jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem. Ma swoim koncie występy w Lidze Mistrzów (w barwach węgierskiego Pick Szeged). Ostatnie dwa sezony spędził w rumuńskiej SCM Politehnica Timisoara.

Kolejnym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie występował w Mielcu jest 27-letni Białorusin Dymitriy Smolikov. Wychowanek HC Gomel gra na prawym rozegraniu i był powołany do kadry naszych wschodnich sąsiadów na tegoroczne Mistrzostwa Świata rozgrywane w Egipcie.

Do Mielca wraca także 38-letni Grzegorz Sobut. Śmiało można powiedzieć, że jest on synonimem najlepszych czasów mieleckiej piłki ręcznej w XXI wieku. Rozgrywający w Mielcu spędził 10 lat, zdobywając z drużyną brązowy medal PGNiG Superligi. Grając w barwach SPR Stali był także królem strzelców ekstraklasy w sezonie 2010/2011 (zdobył wówczas 201 bramek). Z zespołu odszedł w 2015 roku, tuż po starcie sezonu 2015/16. Powodem były problemy finansowe, które wówczas zaczynały trawić nasz klub. Po kilku latach przerwy znów kibice mieleckiej drużyny będą mogli podziwiać jego grę.

Oprócz wyżej wspomnianej trójki, do tej pory mielecki klub zasilili: Igor Graczyk, Dawid Ruhnke i Damian Procho.

Z kolei z klubu odeszli: Tomasz Mochocki, Krystian Witkowski, Ramon Oliviera, Goran Andjelić, Dzianis Krycki oraz Mateusz Flont.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN