Nowi zawodnicy w Handball Stali Mielec

18.06.2022

Tomasz Wiśniewski i Mikołaj Kotliński to pierwsze letnie transfery Handball Stali Mielec, która w przyszłym sezonie powalczy o powrót do PGNiG Superligi.

25-letni Tomasz Wiśniewski gra na pozycji bramkarza i po sezonie spędzonym w Sndra SPA Pogoni Szczecin ponownie będzie reprezentował mieleckie barwy. Podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Wiśniewski po raz pierwszy w Stali zagrał w 2016 roku. Został wówczas ściągnięty awaryjnie po tym, jak kontuzji doznał ówczesny zmiennik Krzysztofa Lipki – Grzegorz Barnaś. Pomimo młodego wieku (miał wówczas 19 lat) ‘Wiśnia’ od samego początku był bardzo cennym elementem w mieleckiej układance, a z roku na rok jego rola w zespole rosła. Wielokrotnie wybierany był do ‘Siódemki Kolejki’, zbierał nominacje do tytułu ‘Gracza Serii’, a ukoronowaniem jego występów był debiut w reprezentacji Polski za kadencji Piotra Przybeckiego.

Drugim transferem jest 19-letni obrotowy Mikołaj Kotliński. Jest wychowankiem Vive Kielce, a ostatnie lata spędził w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. W sezonie 2021/22 występował w pierwszej lidze w drużynie SMS ZPRP I Kielce. Wystąpił w 15 spotkaniach, w których zdobył 29 bramek. Jego podstawową rolą była gra w obronie.

Mikołaj Kotliński ma na swoim koncie wiele sukcesów w juniorskiej grze. W 2016 roku zdobył złoty medal w kategorii dzieci na Mistrzostwach Polski. Trzy lata później zdobył srebro podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz brąz rok później w kategorii junior starszy. W bieżącym roku wraz z drużyną Vive Kielce zdobył złoty medal mistrzostw Polski juniorów. Na swoim koncie ma również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Uczestniczył m.in. w czerwcowym zgrupowaniu kadry U-20.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN