Nowy Sącz na 13 miejscu w rankingu o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

29.10.2020

Nowy Sącz zajął 13 miejsce w ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2020. Nowosądeczanie „kręcili” kilometry ze specjalną aplikacją przez cały wrzesień. Na koncie Nowego Sącza pojawiło się dzięki temu ponad 60 tysięcy kilometrów.

Choć mamy pewien niedosyt osób aktywnych, które kręciły kilometry dla Nowego Sącza, to uważam, że jak na debiutanta wśród 44 miast jest to całkiem przyzwoity wynik – mówi Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziały Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza. – To było lekko ponad 200 osób. Szkoda, że więcej osób się nie zmobilizowało, ale przyszły rok, przyszła rywalizacja, myślę że tych osób będzie zdecydowanie więcej i pozwoli na uruchomienie jeszcze większego potencjału, który drzemie wśród sądeczan.

Najaktywniejszym sądeczanom władze miasta wręczyły specjalne nagrody – vouchery w kwotach od 300 do 1500 zł. Najwięcej kilometrów dla miasta, bo 6 602, na swoim rowerze wykręcił Dariusz Bulanda. Drugie i trzecie miejsce, z wynikiem ponad 3 100, oraz ponad 2 800 pokonali Grzegorz Majerski i Paweł Bobrek.

Posłuchaj:
Tomasz Baliczek
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo(NS) - Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN