Z nowym prezesem, trenerem i zawodnikami. Grupa Azoty Tarnów z nadziejami przed startem sezonu

20.07.2020

W poniedziałkowe popołudnie odbyła się konferencja prasowa i pierwszy trening przygotowującego się do rozpoczęcia sezonu zespołu Grupy Azoty Tarnów. Nastąpiło też przywitanie nowego prezesa Krzysztofa Mogielnickiego, który na tym stanowisku zastąpił Janusza Terleckiego.

– Mamy wiele planów na najbliższą przyszłość – mówił Krzysztof Mogielnicki, który pełni też funkcję dyrektora sportowego.

– Mamy taki projekt biznesowo-sportowy, w którym chcemy zrzeszyć przedsiębiorców lokalnych z Tarnowa jak i również z województwa małopolskiego, żeby pomogli nam budować piłkę ręczną w Tarnowie, żeby mogli nas wspierać, abyśmy walczyli o jak najwyższe cele

Nowy prezes poinformował, że na razie  Grupa Azoty Tarnów podpisała półroczny kontrakt z firmą Roleski.

Podczas konferencji głos zabrał także nowy trener Grupy Azoty Tarnów Patrik Liljestrand, oraz jego asystent Marcin Janas, który poinformował, że zespół przed rozpoczęciem sezonu rozegra serię sparingów. Nowy nabytek tarnowskiej drużyny Kiryl Kniazeu podkreślał natomiast, że jego celem jest znalezienie się w czołowej ósemce na koniec sezonu.

Przed zbliżającym sezonem oprócz Białorusia drużynę zasilili jeszcze m.in. Casper Liljestrand i w ostatnim czasie Kacper Majewski. Odeszli natomiast m.in. Paolo Grozdek i Nikola Kedzo. Wciąż niepewna jest przyszłość Litwina Tarcijonasa, który negocjuje kontrakt.

Po briefingu prasowym odbył się trening medialny zespołu Grupy Azoty Tarnów. Pierwszy mecz w nowym sezonie zespół z Mościc rozegra 5 lub 6 września z Azotami Puławy.

Posłuchaj:
Krzysztof Mogielnicki
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Robert Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN