Oskar Szalecki Mistrzem Polski we wspinaczce sportowej

28.10.2020

W miniony weekend 24-25 października na gliwickiej ściance wspinaczkowej Chwyciarnia odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów w dwóch konkurencjach: na czas i prowadzenie.

W mistrzostwach uczestniczyło dziewięciu zawodników z trzech tarnowskich klubów wspinaczkowych KS Sportiva, MKS Pałac Młodzieży Tarnów i KU AZS PWSZ Tarnów. Podczas mistrzostw świetnie zaprezentowali się reprezentanci Sportivy, zdobywając największą liczbę, aż pięciu medali.

Oskar Szalecki z KS Sportiva wywalczył tytuł Mistrza Polski juniorów młodszych w czasówkach przy okazji ustanawiając nowy rekord Polski swojego rocznika z czasem 8,14 sekundy. Ponadto wicemistrzostwo kraju w najważniejszej konkurencji wspinaczkowej, czyli trójboju olimpijskim.

Z kolei Daria Nawój wywalczyła wicemistrzostwo Polski w czasówkach (do złota zabrakło zaledwie 0,04 sekundy) oraz brązowy medal w trójboju wspinaczkowym. Na podium uplasował się również brat Darii, Eryk Nawoj, który debiutował w zawodach mistrzowskich. Eryk startując w kategorii młodzików uplasował się na drugim miejscu podium. Brązowy medal mistrzostw w czasówkach wywalczyła również Kinga Pałka z MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

W konkurencji prowadzenie honoru tarnowskich zawodników z powodzeniem broniła Maja Oleksy, startując w kategorii młodziczek uplasowała się na drugim miejscu podium. Do rundy finałowej prowadzenia awansowały juniorki Kinga Pałka i Daria Nawój, zawodniczki zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce.

 

Bartek Ziaja, fot. klub sportowy Sportivia
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo(NS) - Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN